Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Захоплення поштою. Postcrossing
03/11/2010

Цей матеріал продовжує тему про світ захоплень і любов до пошти. Сьогодні мова піде про захоплення молоді. На початку жовтня, коли проводився міжнародний тиждень листа і святкувався Всесвітній день пошти, у засобах масової інформації звучало питання, чи вписується у образ життя сучасних молодих людей, які активно користуються інформаційними технологіями для спілкування, традиційна пошта. Тож з’ясувалось, що незважаючи на «Skype», «e-mail» та інші новації, молодь не тільки користується традиційними поштовими засобами для комунікацій, а ще й має цікаві та корисні захоплення, які напряму пов’язані з поштою.
  Далі мова піде про новий соціальний міжнародний Інтернет-проект «Postcrossing», який вже став дуже популярним у світі, а кількість його учасників вже рахується у мільйонах, в Україні він теж досить популярний. Суть цього проекту полягає в тому, що зовсім незнайомі люди у різних країнах світу посилають своїм респондентам, яких визначає комп’ютерна програма, поштові картки. Це дуже захоплююча справа посилати і отримувати картки з різних куточків світу із видами міст, історичних пам’яток, чи з будь-якими іншими сюжетами, обмінюватися ними ради духу мандрів.
  Програма дозволяє відстежувати, у які терміни ваше послання потрапило до пункту призначення, яка до нього відстань та ще багато чого. До речі, я вже відстежила, що до Голландії, наприклад, кореспонденція доходить швидше, ніж до Швейцарії, відстань до якої з України в півтори рази менша (мені тепер цікаво дізнатись про міжнародні сортувальні центри і схеми руху пошти світом). А от останнє моє відправлення до Китаю ще не потрапило, хоча вже мандрує майже місяць, тоді як до сусіднього Гонконгу картка дійшла за 19 днів. Ще одне корисне спостереження – взагалі дуже швидко рухається світом міжнародна кореспонденція з нашої держави, значно швидше, ніж це встановлено контрольними термінами. Таке захоплення дозволяє за допомогою пошти розширити свої пізнання в багатьох напрямах, отримати невідомі до цього відомості про країни і нові міста у світі, задовольнити свій потяг до подорожей, не виходячи з дому, а ще й започаткувати чудову колекцію. Воно спонукає цікавитись довідковою та спеціальною літературою, звертатись до енциклопедій та словників, відвідувати бібліотеку, хоча б електронну Вікіпедію.
  Для приєднання до проекту необхідно мати під рукою поштові картки і марки для пересилання кореспонденції за кордон, доступ до Інтернету, трішечки знати англійську, прагнути до нових знань та мати мрію подорожувати світом. А яке це задоволення виймати із своєї скриньки картки, що здійснили подорож, наприклад, з Китаю (звідки отримаєте картку, ви навіть не можете припустити).
  Я сама, як очевидець і учасник проекту, скажу, що це дуже цікаво й захоплююче, значно цікавіше ніж колекціонувати кришечки від пива. На жаль, завдячуючи настирливій рекламі, молодь сьогодні захоплюється таким безглуздим колекціонуванням. Тому я би радила поштовикам, як молодим, так і тим, хто вже сам має дітей, долучатись до «Postcrossing», і навіть більше того, пропагувати його серед своїх близьких і друзів, друзів своїх дітей, можливо, зустрічатись з молоддю в школах, навчальних закладах, передавати молодому поколінню свою любов до пошти і прагнення до нових знань та відкриттів.
  На даний момент до проекту приєдналось вже дуже багато українців. До речі, сюжети всіх карток з усіх країн викладаються на сайті цього проекту. Цікаво, що дуже популярними серед карток, які відправляли наші співвітчизники, виявились картки з котами, а також картмаксимуми з цими домашніми улюбленцями, що випускались «Укрпоштою».
  Тема цікава, тож сподіваюсь, що колеги долучаться до її обговорення. Далі буде!

  Людмила Сердечна,
  Донецька дирекція

   Інструкція щодо користування сайтом www.postcrossing.com

  1. Зареєструватись на сайті www.postcrossing.com. Для цього Вам потрібен доступ до мережі Інтернет та e-mail. На сайті обираєте опцію «sign up». Потім заповнюєте анкету, де вказуєте свої дані:
   - країну (country) – Ukraine,
   - область (region) – Donets’ka,
   - місто (City/place) – вказуєте найближче до вас місто з переліку наведених;
   - username – ім’я, яке використовуватиметься у системі для Вашої ідентифікації;
   - e-mail – адреса електронної пошти, на яку надходитимуть новини з сайту;
   - password – пароль.
   - full address – Ваша повна поштова адреса, на яку здійснюватиметься відправлення листів (латинськими літерами).
   Потім обираєте «sign me up». Тепер ви зареєстровані у системі.
  2. Обрати опцію «send a postcard» та отримати адресу на яку необхідно направити листівку. Ця адреса також надійде на Ваш e-mail. Також ви отримаєте ідентифікаційний номер листівки – ID (наприклад UA-1374), який дозволяє визначити вашу листівку в системі.
  3. Відіслати листівку за адресою, вказати зворотну адресу та ID-номер. Це дозволить отримувачу зареєструвати її на сайті «postcrossing», що робить Вас наступним, чия адреса буде видана черговому посткроссеру, який бажає відправити листівку. Одночасно можна відправляти до 5 листівок. Як тільки одна з листівок зареєстрована отримувачем, ви можете відправляти наступну.
  4. Чекати отримання листівки
  5. Зареєструвати отриману листівку в системі. Для цього вибрати на сайті «postcrossing» опцію «register a postcard».

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком